با خرمای داردان بهبهان از شر سر دردهای میگرنی خلاص شوید

خرما حاوی مواد معدنی منیزیم، کلسیم و فسفر است که به ویژه برای تشکیل استخوان های سالم مهم هستند.

همچنین در خرمای داردان بهبهان بتاکاروتن وجود دارد که رشد سلولی را در بدن تنظیم می کند، سیستم ایمنی را کنترل می کند و اثر آنتی اکسیدانی دارد نوعی عامل طبیعی ضد پیری.

نکته جالب دیگر در مورد خرما، محتوای بالای تریپتوفان آن است، اسید آمینه ای که برای تشکیل هورمون خواب ملاتونین لازم است.

گفته می شود خرما با مصرف طولانی مدت حتی به مشکلات خوابیدن کمک می کند، خوردن سه عدد خرما هر روز حدود دو ساعت قبل از خواب توصیه می شود.

پس از حدود دو هفته، اثر آرام بخش وعده داده شده باید ایجاد شود، اگر بدن شما به آن پاسخ دهد، جایگزین خوب و مهم‌تر از همه طبیعی برای قرص‌های خواب‌آور و آرام‌بخش است.

خرما به عنوان میوه های خشک نیز حاوی 8.7 گرم فیبر در هر 100 گرم است، اینها برای هضم ما مفید هستند و متابولیسم را تحریک می کنند، به همین دلیل است که خوردن خرما می تواند تأثیر مثبتی بر شکایات گوارشی (مانند یبوست) داشته باشد.

علاوه بر این، فیبر غذایی سطح کلسترول متعادلی را افزایش می دهد.

واریته «مجول» که به شاه خرما نیز معروف است، در بین طرفداران خرما بسیار محبوب است، در مقایسه با خرمای معمولی، به طور قابل توجهی بزرگتر است و به ویژه با شیرینی خوب و متعادل مشخص می شود.

با این حال، این نیز قیمت خود را دارد، زیرا برای یک بسته 200 گرمی معمولی باید حداقل 4 تا 5 یورو حساب کنید، اما جایگزین های کمی ارزان تر نیز وجود دارد.

خرمای خشک را می توان تقریباً در هر سوپرمارکت معمولی یا بازار ارگانیک یافت، نوع “دگلت نور” (حدود 2 یورو در هر بسته) بیشتر در اروپای مرکزی به فروش می رسد.

در ضمن، محتوای قند بالا نیز به عنوان یک نگهدارنده طبیعی عمل می کند و نگهداری میوه خشک را تا یک سال آسان می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما